15.7.2023 - deň 36 - VYSOKÉ SKALKY a REPISKO

"PEŤO JANKOVIČ":

Sobota 15.7. po káve z automatu a polke makovníka opúšťam už štvrtý krát toto charizmatické miesto pod horou Zvir. Z Jarabiny si cestu skracujem po rozbitej poľnej ceste, bývalej asfaltke. Brod tlačím po kameňoch, i tak si jednu nohu namáčam. V Kamienke sa dorážam mliečnymi produktami. Stúpam do sedla, kde odbočujem so ZTZ na biku po prvé stromy. Na Vysoké Skalky, pohoria Pieniny idem pešo a cez poľské územie. Po návrate pokračujem cez pekné Haligovce, na preľudnený Červený Kláštor. V Spišskej Starej Vsi po nákupe obedujem hneď vedľa. V Spišských Hanušovciach odbočujem na skanzen ľudovej architektúry a dávam si v tej horúčave nanuk a radlera. Stúpam na Spišskú Maguru a na hrebeni odbieham na jej najvyšší vrch Repisko. Tu sa dozvedám, že môj mladší brat zomrel. Vraví sa, že chlapi neplačú. Ale poznáte lepší liek na žiaľ, smútok a bolesť v srdci ako plač? Ešte že som bol v tých horách sám. Chcem využiť nedeľné pekné počasie na výstup na Gerlach, tak letím cez Ždiar na Vysoké Tatry. Po neúspešnom hľadaní ubytka po mnohých zariadeniach končím pod Tatranskou Poliankou na prvej rovinke 100m od cesty. Bikom 101km/1990m a pešo 8,6km/550m.

NÁVRAT SPÄŤ :

• Základné informácie